Erhan ÇİLOĞLU

CMO / Yilport Holding INC.


Sektör adı olarak “Lojistik” diye tanımladığımız, proses olarak “Tedarik Zinciri Yönetimi” dediğimiz sürece sahip pazar içinde 17 Yıla yaklaşan bir çalışma deneyimi içinde bugün baktığımda sürecin en önemli aktörlerinin “müşteri” olduğunu çok rahatlıkla söyleyebilirim. Operasyonel süreçlerde başladığım iş hayatım bu farkındalık ile satış, pazarlama ve müşteri ilişkileri yönünde gelişti diyebilirim. İşte bu noktada “müşteri” olgusunu iyi yönetmek noktasında hızla gelişen bilgi teknolojilerinden faydalanmak ve interaktif platformlar ve süreçler yaratmak en büyük farklılığınız olmakta. Yilport bünyesinde ise biz bu platformu VTiger CRM olarak belirledik. Belirlerken temelde ihtiyaç analizimiz ve proseslerimize ne kadar uygun olduğunu değerlendirdiğimiz bir süreç sonunda 6 farklı seçenek içinde VTiger tercihimiz oldu.

Sebebi çok basitti, open source bir platform ve gelişime açık, temel ihtiyaçlarınıza çok uygun çözümler üretmiş ve web base bir yapı oluşturmakta. Şu anda “admin user” olarak tanımladığımız 3 anahtar personelimizle ve bir danışmanımız ve bir bilgi sistemleri sorumlumuzla ihtiyaçlarımıza dönük gelişimleri çok rahat sağlamaktayız. Müşterilerimizin firma ve kontak bilgileri, müşterilerimizle yaptığımız toplantı, teklif gibi aktiviteleri belli bir düzende ve işleyişte sistem içinde çok kolay tutmaktayız. Bunun yanında müşteri geri bildirimlerini de bu sistem üzerinden almakta ve interaktif olarak müşterilerimizin geri bildirimlerine hızla dönüş yapmaktayız. Müşteri portalı oluşturması çok kolay ve gerçekten akıcı bir şekilde işletilebiliyor. Şu anda 7 ülkede 4 farklı dilde kullanıma açık bir sistem. Dil paketleri bir çok dil seçeneğini sunmakta. Diyebilirim ki ihtiyacımıza çok uygun bir çözüm olarak gelecek yıllarda da VTiger kullanmaya devam edeceğiz. Danışmanımız Mert Bey’de konusuna çok hakim ve esnek çalışma düzeni ile bizlere sunduğu hizmet sayesinde platformumuzu ilerilere taşımamızda bizlere inanılmaz katkılar sağlamakta.

When I look at today with the almost 17 years experiment; The sector which we define as “Logistics” and the process it owns which we call “Supply Chain Management” , I can comfortably say that ; the crucial actors of the process is the “customers”. I can say that; my career which I have started in operational processes with this awareness, it has developed in sales, marketing and customer relations direction.

At this point; your supreme difference is to take advantage of rapidly emerging information technology in order to manage “Customer “case and to create interactive platforms and processes .In Yilport structure, We defined this platform as VTiger CRM. By the result of 6 months of evaluation of our needs analysis and evaluation the convenience to our processes; VTiger has become our choice between 6 alternatives. Reason was pretty simple; it is an open source platform and open to be developed .It also offers very suitable solution to your basic needs and web based structure.

Right now, we can comfortably provide the developments regarding to our needs and we have 3 key people in charge as we defined “admin user”, one consultant and one information technology systems responsible. Company and contact information of our customers, meetings which held with the customers and the activities like proposal are being kept in a definite order and process. It is easy to form a customer portal and really fluent structure to process.
Right now this system is open to use in 7 countries and 4 languages. Language packages offer various language options. I can say that, we will continue to use VTiger as a well suited solution to our need. Our consultant Mr. Mert also have a grasp of subject and owing to the service that he offers to us with flexible working arrangements , he provides an incredible contribution to move forward of our platform.

Erhan ÇİLOĞLU

Temmuz 2012’de İş Geliştirme Müdürü olarak katıldığı Yildirim Group içinde 2014 yılında Yilport Pazarlama Grup Başkanı pozisyonuna terfi etmiştir. Kendisine bağlı direk yönettiği alanlar satış, pazarlama ve müşteri ilişkileri fonksiyonlarıdır. Makina Mühendisliği eğitimini 2000 yılında tamamlamış ve profesyonel kariyerine 1999 yılında Toyota için çalışmaya başlayarak adım atmıştır. 2003 Yılında lojistik sektöründe liman operasyonlarında yönetici sorumluluğu alarak devam etmiştir. 2005 Yılında ise operasyonel yöneticilik tecrübesinin yanına satış, proje yönetimi, saha aksiyonları, pazarlama ve müşteri ilişkilerinin bir arada yürütüldüğü İş Geliştirme fonksiyonunda devam etmiştir. Çalışma tecrübeleri içerisinde farklı sektörlerde görev almış yada farklı sektörlere hizmet üretmiştir; otomotiv, beyaz eşya, elektronik, yapı, gıda, hızlı tüketim ürünleri, tekstil, demir-çelik sektörleri bunlardan bazılarıdır.

Mr. Ciloglu joined the YILDIRIM Group in July of 2012 as a business development manager and was promoted to CMO of YILPORT in 2014. He has direct responsibility for sales, marketing, and customer relations. Mr. Ciloglu has a bachelor's degree in mechanical engineering which he completed in 2000. In 1999 he began working for Toyota which began his career. In 2003, Mr. Ciloglu worked in the logistics industry associated with port operations and shipping where he had the responsibility of managing operations. In 2005, Mr. Ciloglu worked in sales, project management, field actions, marketing, and customer relations, under a structure focused on the development and operation of existing processes. Mr. Ciloglu has also has worked on operations and processes in different types of sectors: automotive, white goods, electronics, construction, food, FMCG, textiles, iron, and steel.

Mert YILMAZ

Meksa Yatırım


Forex departmanımızın Call Center bölümünde Vtiger kullanmaktayız, aranan her potansiyel müşteriye ilişkin kayıtlar Vtiger üzerinde tutulmakta. Web sitemizde yer alan bir başvuru formu Vtiger üzerinde yaratılarak sitemize eklendi, bu sayede gelen talepler müşteri temsilcilerine sıra ile doğrudan aktarılabilmekte. Proje sonlanmasına rağmen Vtigerturkiye ekibi destek konusunda yanımızda oldu. Vtiger ekibine Teşekkür ederiz.

 
   
   
   
   
   
   
 

Aykut SAĞLAM

Managing Director, Consultant


2012 yılında yeniden yapılanma sürecine giren Empatiq İletişim Teknolojileri, bu süreçte %200 oranında büyüme kaydederek, önemli bir başarıya imza atmıştır. Aynı zamanda, 2013 yılında, Capital Dergisi’nin Türkiye’nin 44 büyük şirketi arasında yaptığı araştırmada, yeni ürünlerden elde edilen satış payı sıralamasında ilk sayıda yer alarak, yenilikçi yaklaşımını bir kez daha kanıtlamıştır.

Distribütörü olduğu markaların, Türkiye’deki tek temsilcisi olan Empatiq İletişim Teknolojileri, bu ürünlerin, ithalat, satış ve satış sonrası operasyonlarını başarıyla yürütmektedir. Vtiger sayesinde teklif ve saış otomasyonumuz kurulmuş dururumda. Bunun büyümemizde etkisi olmasını düşünmekteyim. Şu anda teklif ve satış siparişleri raporlarını tek tık ile alabiliyorum. Bir teklifimiz onaylandığında tek tık ile satış siparişine dönüyor ve ilgili departmanlara (muhasebe, teknik vs.) otomatik olarak iş atanıyor. Örneğin bir satış gerçekleştiğinde muhasebeye otomatik olarak bir PDF gidiyor ve muhasebe kime ne sattığımızı, ödeme tarihini, kontak kişisini, GSM numarasını, e-posta adresini vs. görebiliyor. CRM içerisinden de ilgili hatırlatılar ile takip edebiliyor.

vtigerturkiye.com ekibinin verdiği eğitimleri kayııt ederek personel değişimlerimizde de kullanmaktayız. Projemiz sonlanmasına rağmen vtigerturkiye ekibinden rüm sorularımıza cevap alabilmekteyiz. Bunun bir CRM kullanan işletme için çok önemlii olduğunu düşünmekteyim. Vtiger pazarlama ve satış faaliyetlerimiz için vazgeçilmez oldu, teşekkür ederiz.

Sevan ERSARAÇ

smg - Music for business


SMG olarak 2009 yılından bu yana kurumsal firmalar için yasal müzik yayını hizmeti vermekteyiz. 6000'i aşkın noktada hizmet sürekliliğini devam ettirebilmek için ciddi bir platforma ihtiyacımız vardı.Biz bu ihtiyacı Vtiger ile karşıladık. Başta açık kaynak olması ve ortalama her işletme için gereken modülleri bünyesinde barındırması seçim için en büyük etkenlerdi. Proje yönetimi modülü ile şirket bünyemizdeki departmanların, her prosesi sırasıyla iletişim sorunu olmadan yerine getirmesini vtiger ile sağladık. Her aşamasında en ince ayrıntısana kadar kişiselleştirilebilir olması, şirketimiz için en uygun ekran ve iş akışlarını oluşturmakta kolaylık sağlamaktadır.

3. parti modüllerle daha ayrıntılı iş akışları, ekranlar ve raporlar oluşturarak her departmanın ihtiyacını karşılayabildik.

Bu süreçte yardımlarından dolayı Vtiger Türkiye ekibine teşekkür ederiz.

Nilifer Sayar ERTİT

TUR | ASSIST


"vtiger'ın rol bazlı değil süreç ve proses bazlı bir yazılım olması bize bir çok olanak sağlıyor. Ayrıca çok esnek bir yapısı var istediğiniz modüle istediğiniz alan ve iş akış süreçleri tanımlanabiliyor. İş süreçlerinde bizim 'ürün' olarak adlandırabileceğimiz değerin teminat olması, departmanımızda fatura yerine sözleşmelerin geçerli olması kullandığımız yazılımın esnek olmasını gerektiriyor. Vtiger ile tanıştırdığı için vtigerturkiye.com ekibine teşekkür ederiz"
 

CÜNEYT KAVİ

KAVI INTERNATIONAL


"Bitdefender, Solarwinds, Acronis gibi yazılımların distribütörüyüz. Daha önce OpenERP kullanıyorduk ancak hiç bir alanda özelleştirme yapamıyorduk, ayrıca iş akışı, hatırlatıcı, döküman ve teklif yönetimi mümkün değildi. Yeni arayışımızda vtigerturkiye ekibi ufkumuzu açtı, call center çalışanlarımız, proje ve ürün yöneticilerimiz ve teknik servis ekibimiz vtiger kullanıyor ve ekip olarak çok memnunuz. Elbette bir CEO olarak ben daha da memnunum, tüm faaliyet, satış ve servisi artık bir kaç tık ile raporlayabiliyorum.

Bir yazılım destek ve servis ekibimizin olması ve yazılımın ücretsiz olmasına rağmen vtigerturkiye ekibi ile çalıştığımız için çok memnunuz, deneyimleri herhangi bir değer ile yerini dolduramayacağımız zamanı bize kazandırdı."  
   
   

Alİ ARİCİ

Protalya BİLİŞİM


Akdeniz Bölgesinde başlayan çalışmalarımız Türkiye genelinde hizmet vermeye başlamamız ile çok ciddi bir yoğunluk kazanmıştır. Yoğunlaşan bu süreçte Teklif ve Destek süreçlerimiz içinden çıkılmaz bir karmaşaya ulaşmıştır.

Bu olumsuzlukları atlatmak adına CRM arayışımız sırasında vTiger ile tanıştık. Demo çalışmalarımızın en başından itibaren vTiger bizlere bu süreci sağlıklı bir şekilde oturtabileceğimizi hissettirmiştir. Yapılan uyarlama çalışmaları sonrası Satış Departmanımız ve Destek Departmanımız tüm iş süreçlerini vTiger üzerinden takip etmektedir.

Sektörümüze özel yapmış olduğumuz özelleştirmeler sonrası ürünlerimize özel modüller ile çalışmaktayız. Bu anlamda vTiger CRM uygulamasının eşsiz olduğunu düşünmekteyiz. Bu süreçte bizlere destek olan vTiger Türkiye ekibine teşekkür ederiz.
 

 
 

Barbaros AKYELKEN

Janneau Akyelken


"Dünyaca tanınan yelkenli yat markalarından birine Türkiye'de teknik servis hizmeti sağlamaktayız, teknik servis kalitemiz de buna uygun olması gerektiğini düşündük. vtigerturkiye ekibi desteği ile artık teknik ekibimiz bir tablet PC ile servis verdiğimiz teknelere giderek, yapılacak işleri yazılım sayesinde takip edip, iş öncesi ve sonrası çekilen resimleri servis formuna yükleyebiliyorlar. Müşterilerimizin bunu online olarak takip edebileceği bir alt yapıyı sağlamış durumdayız. Daha da ötesi vtigerturkiye ekibi istediğimiz özelleştirmeleri yaparak teklif-satış siparişi başına karlılığımızı hesaplamamızı sağladı. Teşekkür ederiz "


 

Hakan ALTUN

BSA Yazılım


"Kapı-Pencere, Mutfak-Banyo ve Mobilya Sektörüne yönelik CAD -CAM tasarım, sunum ve üretim ayaklarının tüm aşamalarına cevap verecek yazılımların sektördeki lider firmalarından birisi olduğumuzu söyleyebiirim.Daha önce Access de tuttuğumuz 15.000+ veri ve bu veriye ilişkin olarak sürdürdüğümüztüm faaliyetle 2011 yılından itibaren vtiger ile tanımlanıp raporlanabilir hale geldi. Özellikle teknik servisimizde verdiğimiz hizmetlerden biri olan ihtiyaca göre CAD CAM kodlarının faturaya ve müşteriye atanabilmesi, bu kodların etiketlenebilmesi servis sürecimizde benzeri işlerin yeniden yapılmasının önüne geçti.

vtigerturkiye ekibine bir yazılım firması olarak teşekkür ederiz."  
 
 
   
 
 

Kadir KAYA

Kumkaya | 0553 742 9452 - 0553 742 9452


“Ekmek imalatında kullanılan her türlü fırın ve hamur makinalarının imalatını yapan, bir çok ülkeye ithalat yapan bir üreticiyiz. Üretimde SAP kullanmanın yanı sıra ticari bir CRM programı ile pazarlama faaliyetlerimizi takip etmekteydik. Pazarlama faaliyetlerimiz için 2009 yılından itibaren Vtiger kullanmaktayız. Müşteri temsilcilerinin görüşmelerini, verdikleri teklifleri, tekliflerin kaçının satışa dönüştüğünü raporlayıp analiz edebiliyoruz. Bu sayede müşteri temsilcilerimizin performanslarını çok daha iyi ölçümleyip, değerlendirebiliyoruz.

Benzer programlarda herhangi bir değişiklik çok zor olmasına rağmen Vtiger inanılmaz esnek ve ihtiyaca göre şekillendirilebilir bir program. Herhangi bir markanın desteğine bağımlı olmadığımızdan işletme maliiyeti de oldukça düşük. 2009 Yılından bu yana Vtiger kullanıyor ve vtigerturkiye ekibi ile çalışıyoruz.”

Nuri ÖDEMİŞ

Kumkaya | 0553 742 9452 - 0553 742 9452


"Mobil saha satış otomasyonu, restoran, otogar, otopark ve fırın ve unlu mamüller konusunda yazılım üreten bir firmayız, sekiz yıldır vtiger kullanmaktayız, vtiger ihtiyaçlarımızdan daha hızlı gelişmekte, her gün iş akışı, servis yönetimi konusunda -kimisini daha önce düşünmediğimiz- yeni olanaklar sunmakta. Bir yazılım firması olarak tüm müşterilerimize tavsiye ediyoruz. Bizi vTiger ile tanıştıran vTiger Destek ekibine teşekkür ederiz.”